Stlačte "Enter" na preskočenie k obsahu

Aplikácia: Foursquare pre Android

foursquare android aplikacia

Hneď na začiatku – kto nepozná foursquare okamžite na článok o tejto skvelej sociálnej sieti. Len v skratke – foursquare je geolokačná sociálna sieť/hra, ktorá vás vytiahne von od počítačov spoznávať nové miesta.

K foursquare potrebujete smartfón s možnosťou určenia vašej polohy a aplikáciu foursquare. Pre oboje je telefón s androidom ako stvorený. Po prvom spustení aplikácie budete mať možnosť prepojiť sa s vašimi účtami – adresárom v telefóne, priateľmi na Twitteri, Facebooku, môžete nájsť priateľov podľa ich mena alebo telefónneho čísla, alebo pozvať priateľov prostredníctvom emailu.

foursquare android prepojenie

Následne sa dostanete do hlavnej ponuky – Friends (priatelia), Places (miesta), Explore (preskúmať), To-Do (zoznam úloh) a Me (O mne).

hlavna ponuka foursquare android

V nastaveniach si budete môcť zvoliť, či sa vám ako úvodná obrazovka foursquare pre android bude zobrazovať Priatelia alebo Miesta. Záložka Priatelia – Friends je self-explanatory, konkrétnemu priateľovi môžete napísať komentár.

Miesta – Places je zoznam miest, ktoré už boli priradené k foursquare – v zozname sa vám zobrazuje názov miesta, jeho adresa a vzdialenosť od vašej aktuálnej polohy. Po kliknutí na konkrétne miesto sa dozviete, kto je jeho starostom (mayor), tipy-komentáre k danému miestu a môžete si miesto zobraziť na mape. K miestu môžu byť priradené aj fotografie.

Preskúmať – Explore – môžete si vybrať kategóriu miest – Jedlo (Food), Cofee (Káva), Nočný život (Nightlife), Obchody (Shops) alebo A&E (Umenie a zábava – Arts&Entertainment). Prípadne si môžete vyhľadať akýkoľvek objekt cez vyhľadávanie priamo vo foursquare (viď titulný obrázok článku).

foursquare odporucane miesta android

Okrem toho si na tejto záložke môžte zvoliť vzdialenosť, do ktorej vám aplikácia zobrazí odporúčané miesta pre danú vzdialenosť.

Zoznam úloh – ToDo List zatiaľ nemám preskúmaný – akonáhle budem o ňom vedieť viac, aktualizujem článok.

Na záložke O mne – Me sú zakladné informácie o tom, na ktorých miestach ste sa očekovali, koľko máte odznakov (badges) a akého druhu a nakoniec na koľkých miestach a kde ste starostom. Okrem toho sa vám zobrazí počet dosiahnutých bodov za posledných 7 dní, Leaderboard – kto z vašich priateľov vedie v počte dosiahnutých bodov, vaše najnavštevovanejšie kategórie a miesta.

Nastavenia foursquare už klasicky vyvoláte stlačením tlačidla Menu na vašom telefóne a následne položky Settings v ponuke.

foursquare nastavenia android

Pings sú v podstate notifikácie – o čom chcete byť z aplikácie foresquare informovaní. Ďalej si môžete nastaviť štartovaciu záložku – Priateľov alebo Miesta, jednotku merania vzdialenosti – metric je pre Slovensko ok :), pridať si priateľov alebo potvrdiť žiadosti o priateľstvo. Môžete si tiež zmeniť prehliadač fotografií – buď si vybrať androidovský alebo ten z foursquare a prejsť na nastavenia na webovej stránke foursquare.com.

Nech sa páči, môžete začať objavovať :).

instalovanie aplikacie foursquare android

android-sk

Okomentujte ako prví

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *