Stlačte "Enter" na preskočenie k obsahu

Android naďalej zvyšuje svoj trhový podiel

logo spoločnosti AdMobAdMob zverejnil mesačné štatistiky mobilných zariadení a operačných systémov za júl a Android pokračuje v zvyšovaní svojho trhového podielu. Minulý mesiac už Android predbehol v trhovom podieli Windows Mobile.

Celosvetovo rástol dopyt po zariadenich s Androidom o 40%. Júlový podiel na svetovom trhu je 7% a Android sa pripravuje na boj s OS RIM, ktorý je v zariadeniach BlackBerry.

 

porovnanie celosvetového podielu mobilných systémov za jún/júl

 

Podiel iPhone klesá už druhý mesiac za sebou. Dosiahol 50% v máji a zdá sa, že to bol jeho vrchol. Podiely Symbianu, RIM OS a Windows Mobile klesajú už od marca.

Stúpanie celosvetového podielu Androidu v júli môže byť sčasti pripísané prírastkom na trhu vo Veľkej Británii, ktoré sú až 30%. Bude zaujímavé si pozrieť štatistiky za august, kedy Android významne získal na podieli. Zároveň bol na trh uvedený T-Mobile myTouch 3G, Samsung Galaxy a HTC Hero.

Je zaujímavé, že Android dokázal dosiahnuť tento podiel s niekoľkými telefónmi a operátormi. Zas na druhej strane, iPhone ako jeden telefón dokázal dosiahnuť celosvetový podiel 50%.

 

zdroj: AndrodAndMe

 

 

Okomentujte ako prví

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *