Stlačte "Enter" na preskočenie k obsahu

Android pomohol Motorole, tá uvažuje o výrobe tabletov

logo motorolaMotorola patrila v čase príchodu systému Android a Open Handset Alliance medzi ich najväčších podporovateľov – najmä vďaka tomu, že jej upadajúca divízia mobilných telefónov potrebovala zachrániť. Po dvoch rokoch je Motorola späť a patrí k špičkovým výrobcom mobilných telefónov.

Motorola potvrdila, že za prvý fiškálny štvťrok majú z mobilnej divízie stratu len 192 miliónov dolárov, čo je v porovaní s minuloročnou stratou 545 miliónov dolárov významný posun. Je takto na najlepšej ceste dostať sa čoskoro do čiernych čísiel, v čom jej môže pomôcť zvýšená aktivita na trhu s mobilnými zariadeniami.

motorola milestone

Jej najväčším úspechom je jednoznačne Motorola Milestone/Droid, špičkovo vybavený komunikátor, ktorý svojou predajnosťou v Spojených štátoch prekonal väčšinu svojich konkurentov. Motorola by chcela v tomto roku vydať 20 nových smartfónov od low-endových telefónov až po top produkty porovnateľné s Nexus One. Zároveň sleduje vývoj na trhu s tabletmi a podľa jedného z hlavných bossov Motoroly, Sanjay Jha, uvedie na trh "v správnom čase" svoj tablet. Môžeme si domyslieť čo je to správny čas, je však pravdepodobné, že Motorola už na svojom tablete pracuje.

 

zdroj: phandroid

 

 

Okomentujte ako prví

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *