Stlačte "Enter" na preskočenie k obsahu

Android oslavuje 3. narodeniny! Všetko najlepšie!

3. narodeniny Androida

Android oslavuje 3. narodeniny! Ani sa to nezdá, ale od prvého oficiálneho ohlásenia platformy uplynuli len tri roky a za ten čas stihol Android dospieť a zmeniť sa na najvýznamnejšieho hráča vo svete mobilnej komunikácie. A to bol len pred dvoma rokmi vydaný prvý telefón s Androidom, ktorý bol na trhu dlho osamotený!

Dnes sa denne predávajú tisícky android telefónov a sen o otvorenom mobilnom systéme, ktorý nahradí ťarbavý a padajúci Windows Mobile, krásny ale uzatvorený iOS fungujúci len na jednom type telefónu, Symbian s množstvom potvrdzovaní a zložitou licenčnou politikou či BlackBerry so svojím zameraním na biznis-dinosaurov, sa konečne splnil.

Môžeme si vybrať medzi drahším a lacnejším telefónom (so zodpovedajúcou výbavou), dať si na telefón administrátorské práva (root) a nainštalovať štýly a aplikácie, ktoré sa nám páčia. Množstvo vývojárov pracuje na modifikáciách systému a my si môžme vybrať tú, ktorá sa nám najviac hodí. Bez Androida by na svete nebolo toľko telefónov s GPS a WiFi a pravdepodobne by nebol ani Windows Phone 7 (ok, neviem či je to dobré alebo zlé 🙂 ).

Androidu chcem zablahoželať a popriať mu do budúcnosti viac otvorenosti, rýchlejšie aktualizovanie systému v telefónoch na najnovšie verzie a čo najviac inovácií. Čo si od Androidu v čase jeho uvedenia želali jeho tvorcovia? Pozrite si na nasledujúcom videu:

android-sk, video via androidspin.com

Okomentujte ako prví

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *