Stlačte "Enter" na preskočenie k obsahu

Android@Home vám poskytne kontrolu nad vaším domovom

android at home

Kým väčšina prezentácií Google na konferencii I/O sa zameriava na aktuálne novinky spojené s  Ice Cream Sandwich, updatom k Honeycombu, a uvedením služieb Google Music and Movies na trh, časť prezentácií bola vyhradená inovatívnym projektom, na ktorých momentálne pracuje Android tím. Jednou z takýchto iniciatív je Android@Home, ktorej cieľom je poskytnúť úplnú kontrolu nad domácnosťou použitím Androida ako riadiacej jednotky.

Funkcie môžu byť aj jednoduché, ako napr. zapnutie a vypnutie svetla cez váš smartfón alebo tablet, ale môžu sa rozrásť na všetko potrebné od kontroly kúrenia a klimatizácie po nastavenie bezpečnostného systému. Možnosti sa zdajú byť nekonečné a Google ich tak aj vníma.

Jednou z prezentovaných funkcií bol prenos zvuku cez centrálnu jednotku do reproduktorov. Toto nie je v žiadnom zmysle nová technológia, ale demonštruje, aké funkcie môžu byť zabudované v operačnom systéme Android.

Android@Home je však stále skôr vizionárskou iniciatívou, aj keď partnerstvá so spoločnosťami ako napr. LightingScience prinesú prvé produkty – svietidlá s podporou Androida už koncom roka. Google vyzýva vývojárov na diskusiu s nádejou napokon zmeniť domácnosti na jedno obrovské Android zariadenie.

zdroj: phandroid

Okomentujte ako prví

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *