Stlačte "Enter" na preskočenie k obsahu

Android aplikácia vám ukáže cestu k pivu [+ TLAČOVÁ SPRÁVA]

pilsner kompas android aplikacia pivo

Máme tu slovenskú aplikáciu pre milovníkov piva – Pilsner kompas. Ak si chcete skočiť na pivko, môžete si zapnúť nasledovnú aplikáciu a tá vám ukáže, kde sa nachádza najbližší oficiálny Pilsner Pub.

Aplikácia by bola skvelá, ak by fungovala na všetky krčmy v okolí. Takto ju budú používať len zarytí vyznávači piva Pilsner Urquell. O čo vlastne v aplikácii Pilsner kompas ide? Po jej spustení sa objaví kompas a pivová fľaška, ktorá po čase ukáže smer, ktorým sa máte vydať, aby ste dorazili do najbližšieho Pilsner Pubu. Ak stlačíte tlačidlo „navigovať“, ukáže sa vám na Google mapách trasa ku krčme.

Tlačová správa:

„Ako sa dostať do podniku, v ktorom čapujú vaše obľúbené pivo?
Ako zistiť, či si už môžete sadnúť za volant bez obáv, že ešte nafúkate?
Možností je hneď niekoľko.“

Spoločnosť Pivovary Topvar, a. s., po minuloročných vylepšeniach stránky www.promileinfo.sk, prichádza s aplikáciami pre mobilné telefóny, ktoré pomáhajú pri nasmerovaní do najbližšieho oficiálneho Pilsner Pubu, či určení zostatkovej hodnoty alkoholu v krvi.

Pivovarnícka spoločnosť uľahčuje spotrebiteľom cestu k výnimočnému pivu aj najnovšími technológiami a možnosťami, ktoré ponúkajú moderné mobilné zariadenia.

Touto filozofiou sa uberala pri vytváraní aplikácie Pilsner kompas. Dá sa použiť kedykoľvek, keď používateľa prepadne smäd a chuť na dobré pivo. Stiahnutie aplikácie je zadarmo a spustiť ju je možné na prístrojoch s operačným systémom Android a zariadení iPhone. Princíp aplikácie je jednoduchý. Po jej otvorení sa v grafickom rozhraní zobrazí namiesto strelky klasického kompasu fľaša Pilsner Urquell. Hrdlo fľaše po chvíli ukáže smer a vzdialenosť do najbližšieho oficiálneho Pilsner Pubu. Používateľ ich má na výber viac ako 40. Samozrejmosťou je prepojenie so službou Google Mapy, čo poskytuje možnosť presnej navigácie. „Vytvorením aplikácie sme chceli našim spotrebiteľom uľahčiť hľadanie miesta, kde by si mohli vychutnať svoje obľúbené pivo,“ hovorí Zuzana Lošáková, hovorkyňa spoločnosti Pivovary Topvar, a. s. Úspech aplikácie dokazuje aj fakt, že v prvých dňoch od jej sprístupnenia v App Store sa dostala na prvé miesto vo svojej kategórii. Taktiež sa umiestnila na druhom mieste v kategórii Brandované aplikácie v rámci súťaže o najlepšie slovenské mobilné aplikácie AppsRulezz 2011.
„Samotný úspech aplikácie nám ukazuje, že je to v dnešnej dobe jedna zo správnych ciest, ako osloviť spotrebiteľa a priniesť mu pridanú hodnotu, ktorú mu iné médiá neposkytnú. Samozrejme, nakoľko ide o nové médium, vyžaduje si to inovatívneho a moderného zadávateľa. Pivovary Topvar ním rozhodne sú,“ hovorí Martin Woska, Digital director agentúry TRIAD Advertising, ktorá aplikáciu vytvorila.

aplikacia pilsner kompas android

Ďalšia aplikácia úzko súvisí so zodpovednou konzumáciou alkoholu. Ide o alkohol tester, ktorý na základe zadaných údajov vypočíta hladinu alkoholu v krvi, čas, kedy klesne alkohol v krvi na nulu a zobrazí ďalšie užitočné informácie, medzi inými aj riziká nadmernej konzumácie alkoholických nápojov. „Naším cieľom je, aby sa pivo pilo zodpovedne. Len tak dokáže spotrebiteľom priniesť potešenie pri jeho konzumácii s priateľmi,“ hovorí Miriam Šramová, manažérka korporátnych vzťahov spoločnosti Pivovary Topvar, a. s a dodáva: „Zároveň veríme, že prevencia je ten správny spôsob, ako prispieť k zníženiu dopravných nehôd spôsobených alkoholom. Sme presvedčení, že táto aplikácia bude v tomto smere užitočná.“ Pri výpočte sa zohľadňujú parametre ako vek, pohlavie, hmotnosť, množstvo vypitého alkoholu ako aj jeho druh a čas začiatku konzumácie. Nakoľko je však odbúravanie alkoholu závislé od mnohých individuálnych faktorov, informácie, ktoré aplikácia vypočíta, sú orientačné. Alkohol tester je prístupný v App Store pre zariadenia iPhone. Verzia pre platformu Android sa pripravuje.

Aplikácia je pokračovaním aktivít, ktoré Pivovary Topvar, a. s. spustili v roku 2008 kampaňou Promile INFO. Aj ňou spoločnosť zdôrazňuje, že prevencia a zodpovedná konzumácia alkoholu patria medzi  jej hlavné priority. V rámci internetovej stránky www.promileinfo.sk, ktorá tento rok prešla výrazným redizajnom, je možné overiť si, koľko alkoholu máte ešte v krvi a kedy vyprchá. Rovnaké informácie získate aj prostredníctvom SMS správy.“

zdroj: tlačová správa spoločnosti Pivovary Topvar

Okomentujte ako prví

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *