Stlačte "Enter" na preskočenie k obsahu

Android 2.2 aj pre G1 a pre HTC Hero

T-Mobile G1/HTC DreamTeším sa. Fest. Spolu s mojou starou G1 (hoci má ešte len rok, už vyzerá aspoň na 5). Možno ste sa už niekde dopočuli, že na T-Mobile G1 by mohol bežať Android 2.2. Zatiaľ nie je isté, či to bude aj oficiálnou cestou, aktualizáciu však určite chystá vývojár Cyanogen, ktorý pre G1 v najbližších dňoch pripravuje vydanie optimalizovanej verzie Android 2.1. Skupina ChiefzReloaded však už Android 2.2 na G1 dostala a pripravuje ROM aj pre bežných používateľov (zas až tak bežných nie 🙂 ).

Už som si myslel, že G1 pôjde pomaly do starého železa, položím si ju pekne do vitrínky a budem na ňu hľadieť s nostalgiou, zatiaľ čo mi bude vo vrecku pracovať nejaký 1GHz stroj s niekoľkými GB pamäte. Ak sa však Cyanogenovi na ňu podarí dostať Froya, myslím, že ešte odslúži nejaký ten piatok. Aby všetko nebolo len o G1 – Froyo pôjde aj na HTC Hero.

Niekoľko zaujímavých odkazov:

Ak v zozname nemáte ten váš telefón, nemusíte hneď zúfať. Predpokladám, že na väčšinu android telefónov bude v priebehu mesiaca až dvoch Froyo dostupný – samozrejme nie oficálne, ale prostredníctvom špecializovaných ROMiek.

 

zdroj: androidspin

 

Okomentujte ako prví

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *