Stlačte "Enter" na preskočenie k obsahu

Aktualizácia Google Maps 4.2

ikona google mapsDo telefónu som si nainštaloval aktualizáciu Google Maps 4.2. Našťastie ešte potrebujem zvariť rám bicykla, tak ma zatiaľ nemusí zaujímať skvelý update dostupný zatiaľ len pre američanov – cyklistické trasy. O týždeň však už bude celkom iná situácia a dúfam, že sa mi ich nejako podarí dostať do telefónu.

Aké lahôdky pre nás páni inžinieri z Google nachystali? Najskôr vylepšenia, ktoré využijete aj na Slovensku – možnosť zdieľania umiestnení na mape prostredníctvom emailu, textových správ, Facebooku, Twittera, Google Buzz a iných a pri výsledkoch vyhľadávania sa zobrazujú časti fotografií a recenzií.

screenshot Google maps

screenshot Google maps

Omnoho zaujímavajšiu aktualizáciu však dostali v USA – do máp pridali možnosť vytvorenia trasy pre cyklistov. Ak si chcete niekam vyraziť na bicykli, vyberiete si štartovaciu a cieľovú pozíciu a na vypočítanie cyklistickej trasy stlačíte ikonku bicykla. Rovnako si môžete vo výbere vrstiev zapnúť vrstvu pre cyklistov, ktorá vám na mape zobrazí cyklistické chodníčky v tmavozelenej farbe, cesty s pruhom pre cyklistov v svetlozelenej farbe a cesty bez špeciálneho pruhu ale vhodné pre bicyklovanie prerušovanou zelenou čiarou.

screenshot google maps

screenshot google maps

Nové Google Maps zároveň pridávajú ikonku pre navigáciu, ktorá uľahčuje prístup priamo k navigácii, nemusíte sa k nej preklikávať cez Mapy.

screenshot google maps

Bohužiaľ, na Slovensku sa pri kliknutí na ikonku navigácie zobrazí správa o nedostupnosti navigácie Google Maps pre našu lokalitu. Ak by ste si ju predsa len chceli vyskúšať, skúste si vyhľadať aplikáciu Nav Launcher.

 

zdroj: Google Mobile Blog

 

Okomentujte ako prví

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *