Stlačte "Enter" na preskočenie k obsahu

Ako beží Flash na Android 2.2? [VIDEO]

flash logoVydanie systému Android 2.2 (Froyo) sa blíži a s ním aj sľubovaná podpora technológie Flash. Vo videu od Ryana Stewarta je možné okrem klasického prehrávania videí a hrania hier vidieť na konci aj záber z homescreenu novej verzie Androida – 2.2.

Video ukazuje Flash v rôznych formách. Na začiatku je ukážka z interakcie v prostredí 3D, potom zopár ukážok práce s videom – dvojité poklepanie (dvojťuk) zobrazí video na celej obrazovke a nakoniec ukážka hrania flashových hier. Zdá sa, že všetko išlo hladko bez zdržaní, okrem hlášky "This video is not optimized for mobile", prehrávanie videa (epizóda zo seriálu How I Met Your Mother) však napriek tomu išlo bez problémov priamo v prehliadači. 

Okrem flashu je možné na konci videa zahliadnuť homescreen obrazovku pripravovanej verzie Android 2.2 s kódovým označením Froyo. Oblasť nachádzajúca sa na spodnej časti obrazovky – tzv. "launch area" (oblasť spúšťania) – sa oproti predchádzajúcej verzii úplne zmenila. Vedľa tlačidla otvárania zoznamu aplikácií sa nachádzajú dve ikonky – vľavo na začatie telefonovania a vpravo na spustenie prehliadača. Predpokladám, že tieto ikonky si bude môcť používateľ nastaviť podľa toho, čo tam bude chcieť mať.

screenshot z android 2.2 froyo

Okrem toho sa na obrazovke nachádza "tutorial" widget, ktorý nového používateľa poučí o význame a funkciách jednotlivých elementov homescreenu. Widget Google vyhľadávania bol aktualizovaný a budeme mať možnosť si pravdepodobne zvoliť z rôznych typov vyhľadávania. Všetko dôležité sa dozvieme už o týždeň (19. – 20. mája) na Goggle I/O.

 

zdroj: phandroid

 

Okomentujte ako prví

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *