Stlačte "Enter" na preskočenie k obsahu

8 aplikácií na telefonovanie zdarma pre systém Android

8 android aplikacii na telefonovanie zdarma

Ak si chcete zatalefonovať zdarma zo svojho Android telefónu, máte v v Markete na výber z viacerých aplikácií. Asi najväčším ťahákom sú medzinárodné hovory, ktoré môžete mať zdarma tiež. Čo všetko je teda k dispozícii?

Fring

fring android aplikacia

Fring ponúka služby od chatu až po videohovory. Aplikácia vám tiež umožní pridať iné komunikačné služby od AOL až po Google Talk a môžete ju spojiť s vašim telefónnym adresárom. Ak chcete zadarmo telefonovať, musí mať druhá strana tiež nainštalovaný Fring, čo nie je až taký problém, keďže Fring je dostupný nielen pre Android ale aj pre iOS, Symbian a tiež prostredníctvom mobilného prehliadača. Najnovšou funkciou je možnosť videohovoru naraz až so štyrmi ľuďmi.

Ak si chcete zavolať na klasické telefónne číslo, môžete si kúpiť kredit.

instaluj android aplikaciu fring

fring qr kod android aplikacia

Nimbuzz

nimbuzz android aplikacia

Nimbuzz pripomína švajčiarsky nožík medzi aplikáciami určenými na telefonovanie a zasielanie instantných správ. Môžete v ňom mať priateľov z Facebooku, ICQ a dokonca aj z MySpace. Ak majú tiež nainštalovaný Nimbuzz, môžete im telefonovať zdarma, posielať textové správy, zdieľať video, fotografie a hudbu. Funguje prakticky na každom telefóne – Android, iOS, BlackBerry, hlúpych telefónoch, ktoré dokážu spúšťať Java aplikácie. Je dostupný aj na desktope, takže s ním budete vedieť telefonovať aj z PC a Macu. Pamätáte si ešte na časy, keď sa s Nimbuzzom dalo telefonovať na Skype? Bohužiaľ táto funkcia je už dlhšie vypnutá.

Rovnako ako je to pri Fringu, za kredit s ním môžete telefonovať na klasické telefónne čísla, bohužiaľ nie sú v ňom dostupné skupinové hovory.

instaluj android aplikaciu nimbuzz

nimbuzz qr kod android aplikacia

Qik

qik android aplikacia

S aplikáciou Qik je vám k dispozícii telefonovanie (nie skupinové), ale môžete tiež vysielať live videá. Rovnako ako pri ostatných aplikáciách, Qik musia mať nainštalované obe strany, dostupný je pre platformy Android a iOS a tiež pre iné telefóny. Video môžete zdieľať na rôznych službách – YouTube, Facebook a iných.

instaluj android aplikaciu qik

qik qr kod android aplikacia

Skype

skype aplikacia android

Akýkoľvek zoznam aplikácií s telefonovaním cez internet by bol bez Skype neúplný. Skype je bezkonkurenčne najrozšírenejšou aplikáciu na uskutočňovanie telefonovania prostredníctvom internetu, nájdete ho prakticky na každom počítači a na množstve smartfónov.

Ak chcete volať klasické telefónne čísla, môžete si zakúpiť kredit (toto telefonovanie je však o niečo drahšie ako je to pri Fringu). Aplikácia pre Android vám umožní telefonovať aj na kontakty vo vašom telefónnom zozname, prípadne im poslať IM správy. Na vybraných telefónoch s Androidom môžete dokonca uskutočňovať videohovory.

instaluj android aplikaciu skype

skype qr kod android aplikacia

Tango

tango android aplikacia

Tango bolo riešením pre mnoho používateľov, pokiaľ Skype neumožňoval telefonovanie prostredníctvom 3G sietí. Tango umožňuje hovory alebo videohovory prostredníctvom akejkoľvek dostupnej internetovej siete. Zachytáva video v skvelej kvalite, dokonca také dobré, že bolo niekoľkokrát použité v TV. Ak máte obaja používatelia Tango, telefonovanie je zdarma.

instaluj android aplikaciu tango

tango qr kod android aplikacia

Tru App

tru app android aplikacia

Rozdiel medzi touto aplikáciou a ostatnými je ten, že Tru ponúka vlastnú SIM kartu – aby ste si mohli zatelefonovať v zahraničí za lokálne ceny. Zatiaľ ju ponúka pre Spojené štáty, USA, Austráliu – ostatné štáty by mali byť dostuoné čoskoro. S android aplikáciou môžete zdarma telefonovať prostredníctvom internetu na inú Tru App aplikáciu, prípadne aj používateľom Skype a Gtalk.

instaluj android aplikaciu skype

tru app qr kod android aplikacia

Viber

viber android aplikacia

Viber je portovaný z iOS a je jednou z najpriamejších aplikácií na telefonovanie zadarmo cez internet. Po nainštalovaní preskenuje telefónny adresár, spojí vás s ostatnými používateľmi tejto aplikácie bez nutnosti používania hlúpych používateľských mien a verifikácií. Vaším ID číslom je vaše telefónne číslo.

Okrem telefonovania môžete tiež posielať správy, poslať regulérne SMS správy a dokonca im odoslať aj email. Viber je hrdý najmä na kvalitu telefonátov – dosahuje kvalitu porovnateľnú s pevnou linkou.

instaluj android aplikaciu viber

viber qr kod android aplikacia

Yahoo Messanger (k telefonovaniu potrebuje plugin)

yahoo messenger android aplikacia

Yahoo je stále veľmi silným hráčom v Ázii. Ich aplikácia Messenger je voľbou pre viacerých používateľov v tejto oblasti sveta a rovnako je to aj s aplikáciou pre Android. Ak máte na svojom telefóne Froyo, môžete telefonovať a dokonca uskutočniť aj videohovory (musíte mať stiahnutý plugin do aplikácie). Yahoo tiež dokáže posielať zdarma medzinárodné SMS, chatovat s priateľmi, ktorí sú na Facebooku a iné.

Nainštalovanie Yahoo Messanger

instalacia android aplikacie yahoo messanger

yahoo im qr kod android aplikacia

Nainštalovanie pluginu na telefonovanie

instalacia pluginu na telefonovanie pre yahoo messanger

yahoo plugin qr kod android aplikacia

zdroj: androidauthority

Prečítajte si viac!

CG Transit – cestovné poriadky CZ a SK neustále so sebou (aj offline)
BootManager vám umožní nainštalovať až 5 ROM na jedno zariadenie
10 aplikácií, pre ktoré sa oplatí rootnuť telefón
3 cloudové služby pre Android – Chrome to Phone, Bookmarks to desktop a Cloud 2 SMS
Aplikácia: Notification Notes

 

 

Okomentujte ako prví

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *