Stlačte "Enter" na preskočenie k obsahu

5 vecí, ktoré Google pravdepodobne oznámi na konferencii Google I/O

google i/o android 2011

Konferencia o technológiách Google – Google I/O 2011 – sa začína už zajtra, preto sa rýchlo pozrieme na zopár vecí, ktoré by mal Google oznámiť na vývojárskej konferencii.

Ice Cream Sandwich

Ice Cream Sandwich je  budúcou verziou operačného systému Android, ktorá by mala byť pravdepodebne predstavená už tento týždeň. Zatiaľ sa však nevie ani aké číslo verzie Ice Cream Sandwich bude mať. Podľa posledných správ, Google plánuje spojiť kódy Gingerbreadu, Honeycombu a Google TV. Ak by to bolo pravdou, na Android telefóny by sa dostali niektoré funkcie z Honeycombu a Google TV a naopak (Android Market na Google TV? – nice!).

Google Music

Google plánoval uviesť na trh Google Music už minulý rok, potom to posunul na marec tohto roku. Minul aj marec a Google Music nikde. Google ešte stále podpisuje zmluvy s nahrávacími spoločnosťami. Okrem hudby by mal Google ponúknuť aj filmy, TV relácie, zvonenia a podcasty – celé spolu by sa to malo nazývať Google World.

Služba „Android World“ bude synchronizovať všetky vaše obrázky, videá, hudbu, aplikácie a knihy prostredníctvom cloudu, čím sa stane USB kábel k telefónu nadbytočným. Prenos všetkých vecí na nové zariadenie bude rovnako jednoduché ako prihlásenie sa ku Google účtu.

Nový a bezpečnejší Android Market

Google sa neustále snaží zlepšovať aj Android Market. Napriek tomu v ňom chýba množstvo funkcií, ktoré sa dajú nájsť v iných aplikáciách – napr. v aplikácii Chomp. Google tiež môže začať prispôsobovať Android Market pre rôzne kategórie telefónov s Androidom. Pre low-end aplikácie s nízkymi hardvérovými nárokmi a pod.

Ďalšou položkou v Android Markete je bezpečnosť. V súčasnej dobe už pre naše smartfóny potrebujeme antivírusový softvér. Najefektívnejším spôsobom ako dostať škodlivý softvér do systému Android je distribuovať ho prostredníctvom Android Marketu. Google by mal v budúcnosti viac pamätať na jeho zabezpečenie. Napríklad aspoň strojovo preskúmať kód aplikácie, ktorá sa hlási na Android Market, či v nej nie je ukrytý podozrivý kód.

Gaming

iOS má Game Center a Windows Phone 7 má Xbox Live. Čo má Android? Nič.Google potrebuje niečo ako službu Xbox. Musí to byť niečo sociálne, jednoduché a zábavné na používanie a tiež  návykové. Gaming by jednoznačne mal byť spustený aj na Google TV. To by Google TV konečne mohlo posunúť ďalej do vyšších čísiel predajnosti.

Nová aplikácia Google Voice

Google Voice by konečne malo začať používať natívne VoIP namiesto používania hlasových služieb mobilných operátorov. Na počítači to už ide, ešte je potrebné to spojazdniť na telefónoch. Žeby za neskorším spustením boli mobilní operátori? Tých by mohol tento krok poriadne nahnevať, ale pokrok sa nedá zastaviť a ten je vo VoIP.

Nech už bude na Google I/O predstavené čokoľvek, bude nám cťou vám to čo najskôr predstaviť. So, stay tuned!

zdroj: androidandme

Okomentujte ako prví

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.