Stlačte "Enter" na preskočenie k obsahu

3 cloudové služby pre Android – Chrome to Phone, Bookmarks to desktop a Cloud 2 SMS

cloudove sluzby android Chrome to Phone Bookmarks to desktop Cloud 2 SMS

Ahoj, som castaway a chcel by som vám predstaviť trojicu perfektných aplikácií pre skvalitnenie vášho surfovania webom a SMS-kovania. Všetky sú prepojené s vašim účtom google a spolupracujú s prehliadačom Google Chrome no nie je to pravidlo. Postupne vám predstavím každú z nich spolu s návodom ako ju nastaviť.

Predstavíme si aplikácie:

Chrome to Phone

chrome to phone android

Prvou so spomínaných je Chrome to Phone, aplikácia vytvorená priamo googlom. Umožňuje posielať linky, mapy, telefónne čísla a iné z vášho chrome prehliadača priamo do mobilného telefónu s androidom. Proces je veľmi jednoduchý. Povedzme, že si čítate článok a potrebujete rýchlo odísť od počítača trebárs na autobus a radi by ste si článok dočítali tam. Cez túto aplikáciu jednoducho pošlete link na telefón a bez vášho zásahu si telefón sám spustí prehliadač a načíta vám na ňom danú stránku. Tak isto to funguje aj s mapami, kedy vám ale telefón spustí google mapy a zobrazí vám polohu v nich. Obdobou sú telefónne čísla, ktoré sa zadajú do vytáčania takže vy už číslo iba vytočíte. Samozrejme si môžete zvoliť, či linky spúšťať automaticky alebo sa vás má na to aplikácia predtým spýtať.

chrome to phone android

Nastavenie aplikácie je veľmi jednoduché a zvládne ju naozaj každý.

  1. Najprv si nainštalujte rozšírenie Google Chrome to Phone Extension z galérie rozšírení pre chrome browser. https://chrome.google.com/extensions/detail/oadboiipflhobonjjffjbfekfjcgkhco?hl=en
  2. Po kliknutí na ikonu telefónu sa vám zobrazí „sign in“ tlačidlo. Tu zadajte vaše údaje k google účtu.
  3. Vyhľadajte a nainštalujte aplikáciu Chrome to Phone na vašom android telefóne. V mojom prípade som na android markete túto aplikáciu z nepochopiteľných príčin nenašiel takže som si poradil a nainštaloval ju cez webovú verziu android marketu. https://market.android.com/details?id=com.google.android.apps.chrometophone
  4. Počas inštalácie v telefóne sa vás aplikácia opýta len na to, či linky spúšťať automaticky alebo manuálne.

Hotovo. Teraz stačí kliknúť vo vašom chrome prehliadači na ikonku telefónu a link sa automaticky pošle a načíta v telefóne!

Alternatívou pre prehliadač Firefox je FoxToPhone.

https://addons.mozilla.org/sk/firefox/addon/foxtophone-aka-sendtophone/

Bookmark to Desktop

bookmark to desktop android

Čo ak potrebujete poslať link z telefónu do počítača? Práve na to je tu šikovná aplikácia Bookmark to Desktop od vývojára Steven Van Beala. Aplikácia umožňuje poslať link z vášho android telefónu do chrome prehliadača(alebo Firefox), ktorý vám ju takmer okamžite po odoslaní načíta. Spôsob odoslania z telefónu je veľmi jednoduchý. Stačí dlhšie podržanie na linku v prehliadači a po vybratí voľby zdieľať cez vyberte voľbu Bookmark To Desktop. Link bude poslaný a načítaný vo vašom prehliadači. Nemusíte mať zapnutý ani počítač. V tomto prípade jednoducho stlačíte na Booktmark to Dektop ikonu v panely s rozšíreniami a stránka sa vám načíta.

bookmark to desktop

Nastavenie aplikácie:

Stiahnite si rozšírenie Bookmark to Desktop. Na tejto stránke najdete Link pre Google Chrome browser alebo Mozilla Firefox http://bookmarktodesktop.appspot.com/addons

Aplikáciu tiež nainštalujte na vašom androide. https://market.android.com/details?id=be.vbsteven.bmtodesk

Po spustení aplikácie si vytvorte účet jednoduchým zadaním mena a hesla.

Pod týmto menom a heslom sa prihláste vo vašom prehliadači.

bookmark to desktop android

Po tomto kroku je aplikácia pripravená na použitie. Pre pohodlnosť si môžete v nastaveniach zvoliť priame zaslanie linku, takže už nebudete musieť  potvrdzovať zasielanie. Toto natavenie aktivujete v MENU – settings zaškrtnutím políčka Fast Bookmarking.

Cloud2SMS

cloud2sms android

Cloud2SMS je super aplikácia cez ktorú môžete posielať SMS správy ako keby ste ich písali na vašom android telefóne! Správu jednoducho napíšete v prehliadači(pre google Chrome a Firefox je tu rozšírenie), telefónne číslo bude načítané s vašich kontaktov uložených na google účte a následne už len pošlete správu. Tá sa doručí na telefón a odošle príjemcovi automaticky, takže telefónu sa ani nedotknete. Výhodné je, že tu nenájdete žiadny spam a váš príjemca nedostane správu od neznámeho čísla ale práve od vás. Funguje to aj opačne, čiže prijatá správa sa vám zobrazí v prehliadači a vy na ňu spätne budete môcť odpísať no bohužiaľ pre túto funkciu je potrebné si aplikáciu kúpiť.

cloud2sms android

Postup inštalácie:

  1. Nainštalujte aplikáciu do vášho android telefónu https://market.android.com/details?id=com.everybodyallthetime.android.cloudtosms
  2. Aplikácia obsahuje krátkeho sprievodcu takže s inštaláciou nebudete mať žiadny problém. Tiež tu máte na výber medzi automatickým poslaním SMS a s potvrdením odoslania SMS.
  3. Na stránke cloudtosms.appspot.com  sa prihláste pod svojím google účtom a je to. Web stránka si načíta vaše kontakty takže k nim máte rýchly prístup.
  4. K dispozícii je aj rozšírenie pre chrome prehliadač.  Ide to ale z akéhokoľvek prehliadača cez web prostredie. http://www.cloudtosms.com/?page_id=15

Teraz už len stačí napísať SMS a odoslať ju z prehliadača. Takto dokážete ušetriť kopec času písaním namiesto na telefóne pohodlne na klávesnici počítača.
Predstavil som vám tri aplikácie ktoré si podľa môjho názoru zaslúžili byť zverejnené kôli  výhodám, ktoré ponúkajú pre svojho používateľa.

Dúfam, že aplikácie vám naozaj jednoduchšia prácu a budete s nimi spokojný tak ako ja. Všetky používam a môžem len odporučiť.

android-sk – castaway

Okomentujte ako prví

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *