Stlačte "Enter" na preskočenie k obsahu

13 vecí ktoré sa možno objavia v Androide 4.0 (Ice Cream Sandwich)

android 4 ice cream sandwich nova verzia nove funkcie

S blížiacim sa vydaním Androidu Ice Cream Sandwich sa už začínajú objavovať správy o novinkách dostupných  vo verzii 4.0. Redaktori stránky androidandme.com vytvorili zoznam pozostávajúci z 13 bodov, ktoré by sa mohli v Androide 4.0 objaviť.

Tu sú:

1. Jeden systém vládne všetkým  

Jedným z najväčších problémov Androidu je jeho roztrieštenosť. Smartfóny, televízory a tablety, každý z nich obsahuje vlastnú verziu Androidu. Verzia 4 by teda mala zjednotiť vývoj pre tablety a mobily do jedného celku. Kvôli tomu, že v Google chceli čo najskôr konkurovať tabletu iPad od Apple, rozdelili tím vyvíjajúci Android na dve časti – jeden sa zaoberal systémom pre smartfóny – Gingerbread a druhý prispôsobením systému pre tablety – verziou Honeycomb. Od ich vydania Google usilovne pracuje na ich spojení, ktoré by sa malo preukázať už vo verzii 4 – Ice Cream Sandwich.

android jeden system smartfony tablety

2. Modernejšie používateľské prostredie

Nevieme ako presne bude vyzerať prostredie v nadchádzajúcej verzii Ice Cream Sandwich, údajne však pôjde o upgrade populárneho Honeycombu z tabletov. Mali by sme sa tak dočkať nového launcheru, holografického rozhrania či zlepšeného multitaskingu. Objavili sa aj špekulácie o tom, že Android príde o dotykové tlačidlá a tie sa budú zobrazovať iba virtuálne. Vzhľadom na to, že Android Ice Cream Sandwich príde aj na mobily, sa táto možnosť zdá veľmi nereálna.

android 4 nove pouzivatelske prostredie

3. Otvorenie zdrojov Androidu

Google by mal údajne povýšiť Android na open-source projekt. Google uvoľňuje zdrojové kódy Androidu pár mesiacov po vydaní, avšak rozhodol sa tak neurobiť pri vydaní Honeycombu, vraj preto, aby odradil vývojárov od jeho použitia na mobiloch. Je však už takmer isté, že po vydaní kódov Ice Cream Sandwichu sa objaví aj CyanogenMod 8.

android 4 open source

4. Bude Ice Cream Sandwich Androidom 4?

Google nepriradzuje čísla verziám až do doby tesne pred ich vydaním. Najbližšia verzia však bude jedným z najambicióznejších vydaní Androidu, takže predpokladáme k Ice Cream Sandwich priradenie čísla 4.

5. Jadro Linuxu 3.0

Ice Cream Sandwich bude používať linuxové jadro vo verzii 3.0, aspoň podľa slov Linusa Torvaldsa. To je však k tejto téme to jediné, čo sa na internete objavilo.

6. Nákup hudby z Android Marketu

Posledná aktualizácia Android Marketu priniesla ikony pre hudobný obchod. K spusteniu obchodu s hudbou sa však Google vraj odhodlá až pri vydaní Androidu 4 , aby zvýšil jeho predajnosť a použil ho ako predajný ťahák.

google music market ikonz android 4

7. Optimalizácia pre viacjadrové procesory

Android 3 bol prvou verziou systému, ktorý bol plne navrhnutý s podporou viacjadrových procesorov. Podľa nepotvrdených informácií sa Google rozhodol použiť  dvojjadrové procesory OMAP 4  od Texas Instruments ako hlavnú platformu pre Ice Cream Sandwich, v záujme zvýšenia výkonu smartfónov.

8. Až o 1,8 krát rýchlejší ako Honeycomb?

Podľa ďalších kuloárnych informácií má byť Ice Cream Sandwich až o 1,8 krát rýchlejší ako Honeycomb a má sa tak stať najrýchlejšou verziou Androidu, aká bola kedy vytvorená.

9. Integrácia Google TV, Chrome OS a dokovacích staníc

Android 4 by mal podporovať dynamické používateľské rozhranie, ktoré by sa menilo v závislosti na prístroji, alebo po pripojení dokovacej stanice.

10. Oficiálna podpora tém

Google vraj pracuje s vybranými výrobcami (okrem SONY) na oficálnej podpore tém pre Android. Najpopulárnejšie alternatívy nájdete na Markete, spomeniem napríklad Launcher Pro či GO Launcher EX.

11. Rival pre Apple Game Center

Android už má niekoľko sociálnych sietí, ako je herný OpenFeint a Scoreloop , ale vyzerá to, že Google je konečne pripravený ponoriť sa do vôd konkurenta – Apple Game Center. 

apple game center android

12. Podpora pre existujúce mobily

Na konferencii Google I/O bolo povedané, že väčšina súčasných mobilov bežiacich na Androide 2.3 by mala byť schopná prechodu na Android 4. Očakáva sa, že aktualizáciu medzi prvými dostanú aj Google Nexus One a Nexus S.

nexus one android

13. Nové triky kamery a virtuálny kameraman

Nakoniec, môžeme s istotou povedať, že Ice Cream Sandwich bude obsahovať veľa nových vývojárských API, vrátane niekoľkých kamerových trikov, aké môžete vidieť aj na tomto videu.

zdroj: androidandme

Prečítajte si viac!

Acer oznámil dátum dostupnosti mobilo-tabletu Iconia Smart
Predaj Samsung Galaxy Tab 10.1 bol v Európe zablokovaný nemeckým súdom vďaka Apple + reakcia Samsungu
CG Transit – cestovné poriadky CZ a SK neustále so sebou (aj offline)
HTC spustilo novú verziu svojho vývojárskeho centra – HTCDev
Zvýšte si výkon vášho telefónu pomocou aplikácie Android Booster!

 

androidbazar android mobily telefony tablety prislusenstvo

androbam android tricka

 

Okomentujte ako prví

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *